top of page

ZÁžitky v offroadcampe

Všetky tieto miesta môžete navštíviť prostredníctvom našej spoločnosti . Môžete si vybrať tie, ktoré vás najviac zaujímajú a my vám na základe vami vybraných zážitkov, vytvoríme plán cesty. 

Park tmavej oblohy Poloniny

Park tmavej oblohy Poloniny je prvý park tmavej oblohy na Slovensku. Stal sa 20. parkom tmavej oblohy vo svete. Cez deň potrebuje človek, živočíchy a rastliny svetlo, v noci potrebujú tmu. Úplne prirodzená nočná tma, ktorá by bola neovplyvnená umelým osvetlením ľudí, na Slovensku už neexistuje. Môže za to svetelné znečistenie. Stále sa však nájdu miesta, kde je toto ovplyvnenie minimálne.

Rozhľadňa Holica

Rozhľadňa Holica - Malá drevená rozhľadňa, ktorá je súčasťou náučného chodníka Miroslava Poliscuka.

Vyhliadka nad vodnou nádržou Starina

Vyhliadka nad Starinou ponúka pekný panoramatický výhľad smerom na sever. Vodnú nádrž tu máte ako na dlani. Určite je to pekné miesto na spravenie si zopár fotografických záberov, prípadne na krátky oddych. Pod vyhliadkou, cez cestu sa nachádzajú informačné tabule, kde sa dozviete zaujímavé informácie o tomto vodnom diele a zopár informácií o nočnej oblohe a svetelnom smogu.

Astronomické observatórium

Astronomické observatórium na Kolonickom sedle je vysunutým odborným pracoviskom Vihorlatskej hvezdárne v Humennom. Je situované v oblasti s veľmi nízkou úrovňou svetelného znečistenia. Vďaka tomu je mimoriadne vhodným miestom na astronomické pozorovania nielen pre verejnosť ale i pre odbornú prácu. Na večerné pozorovania pre verejnosť sú vyhradené dva teleskopy na betónovej plošine, ktorá pojme cca 15 osôb.

Medová Baba

Medova Baba, Socha je súčasťou Galérie monumentálnej sochárskej tvorby. Je vysoká 7,1 m a vyrobená zo sedemmetrového dubového kmeňa. Názov sochy je spojený s históriou - nazýva sa podľa Žofie Maťašovskej, jednoduchej skromnej ženy, ktorá sa tu v roku 1928 presťahovala z Poľska spolu so svojim manželom. Zatiaľ, čo on pracoval v lese, ona sa so svojimi dvoma dcérami takmer 25 rokov venovala včelárstvu. Starala sa približne o 80 úľov. Chýr o úspešnej včelárke a jej kvalitnom mede sa šíril rýchlo.

Hostovické lúky

Hostovické lúky sú prírodnou rezerváciou od roku 1980. Predstavujú mokré lúky s bohatou, rôznorodou a najmä chránenou vegetáciou, ale i chránenými druhmi vtáctva a hmyzu. Tieto lúky sú však unikátne aj niečím iným. Len tu a nikdy inde na Slovensku, nájdete rozsiahly výskyt kosatca sibírskeho. Okúzľujúci pohľad na Hostovické lúky hojne posiate fialovými hlavičkami tohto vzácneho kvetu sa vám naskytne hlavne v období jeho rozkvetu, ktorý zvyčajne býva v máji a júni.

Krypta v Osadnom

História krypty v Osadnom je tesne spätá so stavbou pravoslávneho chrámu a okolnosťami okolo návratu obyvateľov obce k Pravoslávnej viere v roku 1926. Obnoviteľ Pravoslávia otec Alexander Cuglevič sa dohodol s veriacim, že je potrebné pochovať padlých ruských vojakov z Prvej svetovej vojny na dôstojnom mieste, pretože ich hroby boli roztrúsené po celom chotári, aby zostali v pamäti národa. A tak sa rozhodli vystaviť kryptu, na ktorej bude postavený chrám, kde sa budú veriaci za nich modliť.

Balnica

Balnica. Bieszczadzká úzkokoľajka v Poľsku. Je u nás na Slovensku menej známa. Jej zastávka Balnica sa však nachádza takmer priamo na Slovensko - Poľskej štátnej hranici asi 1,5 hodiny cesty peši po žltej turistickej značke zo slovenskej obce Osadné, ktorá sa nachádza ešte niekoľko kilometrov na východ od Medzilaboriec.

Mini ZOO

Mini ZOO Snina začala oficiálne fungovať v lete 2001. Odvtedy sa centrum postupne buduje a vykonávajú sa v ňom aktivity, ktorých cieľom je uspokojovať záujmy a záľuby členov a verejnosti, najmä v oblasti využitia zvierat pre potreby zdravotne postihnutých osôb a zdravých ľudí, športu, kynológie a turistiky, ale aj v iných oblastiach spoločenského a kultúrneho života, ktoré prispievajú k získavaniu a rozvoju pohybových i telesných zručností a teoretických vedomostí.

Minigaléria drevených kostolíkov

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči. Jedinečnou turistickou atrakciou Uliča, jednej z najvýchodnejšie položených slovenských obcí, je galéria modelov východoslovenských drevených kostolíkov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nášho národného kultúrneho dedičstva. Modely, medzi ktorými možno nájsť napríklad kostolík z Uličského Krivého, z Ruského Potoka či z Topole, sú vyrobené z tvrdého dubového a borovicového dreva v mierke 1:10.

Drevený kostol Topoľa

Drevený kostol Topoľa. Cerkva archanjela Michala bola postavená okolo roku 1700. Obklopuje ju cintorín a umiestnená je na strmom kopci nad dedinou. V areáli sa nachádza samostatná zvonica postavená v 20. storočí na mieste staršej, oveľa jednoduchšej (zo štyroch stĺpov). Trojdielna zrubová stavba je prikrytá šindľovou valbovou strechou, z ktorej vyčnievajú dve vežičky.

Offroad Jadza

Offroad jadza v teréne.

Minigaléria drevených kostolíkov

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči.

Balnica

Balnica

Mini ZOO

Mini ZOO

Mini ZOO

Mini ZOO

bottom of page